Murat-panele fotowoltaiczne


Autonomiczne zestawy fotowoltaiczne do grzania wody

Opis

Wielu osobom może się wydawać, że za pomocą paneli fotowoltaicznych nie można lub nie opłaca się ogrzewać wody. Nic bardziej mylnego. Poniżej przedstawiamy chyba najprostszy i bardzo wydajny w stosunku do innych system grzania wody z inteligentnymi sterownikami grzałek..

www.wiatraki.murat.pl & www.panelefotowoltaiczne.murat.pl.

User 005

Dzięki fotowoltaicznemu zestawowi do podgrzewania wody PVCWU podgrzejesz wodę za pomocą paneli fotowoltaicznych..


Zaletą takiego systemu jest brak kłopotliwych urządzeń hydraulicznych jak rury, złączki, naczynie przeponowe, kolektory słoneczne. Moduły montowane są na dachu, bądź innej powierzchni i za pomocą dwóch przewodów elektrycznych. Mogą łatwo i bez większego kucia ścian, wiercenia otworów, sprawdzania szczelności instalacji, być podłączone do urządzenia sterującego zlokalizowanego tuż przy zbiorniku na wodę, a z niego również dwa kable dochodzą do grzałki. Większość zbiorników na wodę posiada dodatkowy otwór na dodatkową grzałkę, dzięki czemu szybko dołączysz nowe źródło ciepła.


Ważnym elementem w całym systemie jest sterownik. Pozwala on na uzyskanie maksymalnego punktu mocy i dopasowaniu rezystancji zespołu grzejnego. Dzięki niemu, system charakteryzuje się znacznie wyższą wydajnością w porównaniu do układów bez sterownika.


Zimą praktycznie nie ma mowy, żeby nawet kolektory próżniowe mogły się nagrzać do takiego stopnia, żeby zaczęły przekazywać ciepło do wody. Dla fotoogniwa wystarczy, że będzie widno. Nie musi być słońca! Latem kolektory słoneczne mogą osiągać zbyt wysoką temperaturę co może doprowadzić nawet do zagotowania glikolu. Dlatego instalację trzeba czasem zakryć lub schłodzić. Fotoogniwa nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów. Termostat po prostu odcina zasilanie.


Zalety Systemu

1.System autonomiczny - nie wymaga podłączenia do sieci elektroenergetycznej nie trzeba pozwolenia zakładu energetycznego na podłaczenie.


2.Prosty montaż - brak elementów hydraulicznych między modułami a zbiornikiem.


3.System bezglikolowy - nie wymaga konserwacji i wymiany czynnika.


4.Wysoka wydajność (90%) - dzięki zastosowanemu sterownikowi duża osczedność do 65 % w porównaniu z innymi systemami grzania wody .


5.Szeroki zakres pracy - wartość natężenia promieniowania od 50 do 1500 W/m2.


6.Prosta adaptacja urządzenia w istniejącej instalacji - większość kotłów CWU jest wyposażona w dodatkowe miejsce przewidziane na element grzejny


7.Niezawodność systemu oraz niska cena .


Można również przyjąć ze na każde 100 litrów wody pojemności zbiornika równe jest 1 kWp paneli fotowoltaicznych.


Ogniwa fotowoltaiczne mają jeszcze jedną istotna cechę. Jeżeli ktoś tylko zechce to może ubiegać się o zwrot środków za wytwarzanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w postaci tzw. zielonych certyfikatów. Ponadto po zastosowaniu przetwornicy zawsze można wykorzystać fotoogniwa do zasilania odbiorników 230V. .





User 0005


System MURAT-panele fotowoltaiczne w zależności od konfiguracji zapewnia produkcję energii elektrycznej, która pozwoli na pokrycie całego zapotrzebowania na energię elektryczną budynku. Połączony z z grzałka zapewni podgrzanie wody do nawet +60 °C.

Nasze systemy możemy połaczyć z elektrowniami wiatrowymi co daje nam najlepsze wykorzystanie przyrody do zasilania naszego domu,gospodarstwa rolnego,agroturystyki czy firmy.

System do grzania wody z Regulatorem grzałek

Drugim systemem do grzania wody jest system z wykorzystaniem routera energii OZE czyli regulatora grzałek.


Regulator stanowi całościowe rozwiązanie do przekierowania pozyskiwanej energii odnawialnej z invertera DC/AC do grzania ciepłej wody użytkowej z zachowaniem dopasowania wydajności źródeł energii odnawialnej takich jak panele fotowoltaiczne czy generatory wiatrowe do mocy podłączonych odbiorników. Może pracować z każdym inverterem jedno i trójfazowym w którym wydajność invertera na każdą z faz nie przekracza 3kW(14A RMS). Dodatkowo w przypadku braku wystarczających ilości energii z invertera i niedoboru parametrów CWU(zbyt zimna woda w stosunku do wymagań klienta) regulator dogrzewa wodę z użyciem energii AC dostarczanej do gospodarstwa domowego poprzez licznik. Ta funkcjonalność umożliwia zagospodarowanie energii z OZE zmniejszając wydatnie nadwyżki energii oddawanej do sieci jak i zmniejsza zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa w czasie gdy brakuje energii odnawialnej.


Zasilanie regulatora i grzałek realizowane jest z 230V AC 50Hz/60Hz co w części gospodarstw warunkuje prostotę instalacji. Bardzo niska konsumpcja własna mocy w stanie czuwania 1,6W jest kluczowa dla efektywności energetycznej całego przedsięwzięcia, gdyż urządzenie jest włączone do sieci 24h na dobę.